neděle 31. prosince 2023

Nový rok, starý blog

Je to už 8 let, co jsem začal psát tento blog. Jak šly roky měnily se mé články i mé fotografie. Od amatérských cestopisů po  esejistická zamyšlení se nad podstatou věcí. Technickým článkům jsem se vždy spíše vyhýbal. Na měření zkreslení objektivů a rozlišovací schopnosti filmu jsou zde povolanější. Měnila se i periodicita. Ze začátku jsem zvládal článek téměř každý týden. Focení bylo nové a měl jsem spoustu chuti se dělit o své objevy a dojmy. Dřív než jsem se věnoval fotce, věnoval jsem se psaní, i proto mi to šlo tak od ruky. Čím vic jsem se ale nořil do světa černobílé fotografie, tím víc mě slova opouštěla a já začínal spoléhat na obrazy. V konečném důsledku ale fotografuji mnohem rychleji, než bych zvládal psát a vkládat články na blog.

Rok 2023 pro mě osobně byl náročný, ale i transformativní a ozdravný rok. Zvládl jsem přidat pár negativů do mého dlouhodobého projektu, kterému se věnuji již několik let. Býval bych radši stihl o dvě tři focení víc, ale zdá se mi, že jsem kvantitu úspěšně vyvážil kvalitou. Narazil jsem ale na problém právě s psaním. Jakýkoliv text mi trvá napsat zhruba tak 10x déle, než by mi přišlo příjemné. Má schopnost sednout a napsat článek za jedno nepříliš dlouhé sezení je prostě pryč. Musím zkoušet nové metody. Výsledek je ten, že napsání jednoho příspěvku trvá opravdu dlouho, mám jich zpravidla rozpracovaných víc a pracuji na nich střídavě a postupně. 

Pro rok 2024 jsem se tedy rozhodl pro poměrně radikální krok. Na blogu budu publikovat kvartálně. Tedy minimálně 1 článek za 3 měsíce. Může se se stát, že ve výjimečném případě přihodím extra článek, ale to bude nad plán. O to více bych se chtěl věnovat publikování fttoesejí na VERUM PHOTO a svému Instagramu. Navíc mám teď po letech opět přístup do temné komory, tudíž nějaký čas budu trávit i tam. 

Budu rád, když mému blogu zachováte přízeň i v roce 2024 a pokud máte nějaké speciální přání, čemu bych zde mohl věnovat a co byste si rádi přečetli, nebojte se mi to napsat!Žádné komentáře:

Okomentovat